Akumulatory samochodowe

ZAPYTAJ EKSPERTA

Skorzystaj z pomocy
przy doborze właściwego akumulatora

Jak dobrać akumulator do samochodu

W samochodzie są elementy wyposażenia, których zabraknąć po prostu nie może. To chociażby akumulator. Jego wybranie laikom zajmuje wiele czasu.Są oni jednocześnie narażeni na popełnienie kosztownych pomyłek z przyczyn nadmiernej oszczędności zakupowej. Niestety kończy się to zwykle skróceniem żywotności akumulatora i innymi problemami, szczególnie w okresie zimowym.

SAMODZIELNY WYBÓR

Wybierając samodzielnie akumulator musimy mieć na uwadze kilka parametrów. W takim wypadku konieczne będzie sięgnięcie do książki naszego pojazdu, w której z całą pewnością podana będzie informacja o pojemności wyrażonej w Ah (Amperogodziny). To najważniejszy parametr, jakim należy się kierować przy zakupie. Dodatkowo również istotny będzie rozmiar akumulatora. Ważne bowiem by zmieścił się w przeznaczone dla niego miejsce pod maską. Również wielkość prądu rozruchowego wyrażonego w amperach (A) ma znaczenie. W obu wypadkach musimy zmieścić się w wyznaczonych przez producenta samochodu „widełkach”. Im większa pojemność, tym rzecz jasna akumulator dłużej nam posłuży. Większa pojemność zalecana jest przede wszystkim wtedy, gdy w aucie używamy wielu dodatkowych odbiorników energii elektrycznej i dlatego rośnie  zapotrzebowanie na energię elektryczną.

WYSZUKIWARKI I SPECJALNE KATALOGI

Najłatwiejszym sposobem na dobranie właściwego dla siebie akumulatora jest skorzystanie z naszej wyszukiwarki, w której  wystarczy wprowadzić pełne dane naszego pojazdu, by przekonać się, jaki będzie najodpowiedniejszy do niego akumulator. Możliwe jest także skorzystanie ze specjalistycznych aplikacji, których zadaniem jest wyszukanie konkretnych modeli akumulatorów do naszego samochodu. Pracują one szybko i w kilka chwil po podaniu tak podstawowych danych jak marka i model pojazdu otrzymamy informację zwrotną. Wszystko oczywiście jest całkowicie darmowe. Jeżeli nie masz czasu na instalacje aplikacji – po prostu zadzwoń do nas, a pomożemy Ci w kilka chwil.

RODZAJ AKUMULATORA

Rodzaj nieco rzadziej jest wpisany w książkę pojazdu. Możemy więc pozwolić sobie na nieco większą fantazję. Do wyboru na rynku mamy kilka rodzajów akumulatorów. Kwasowo ołowiowe akumulatory z płynnym elektrolitem to wciąż baterie powszechnie stosowane w autach. Niska cena, trwałość i dostępność to ich największe zalety. Dzisiaj przeważnie  są one całkowicie bezobsługowe. Innym typem są akumulatory AGM lub żelowe. Posiadają wyższe parametry rozruchowe, szybko się ładują, są "nieprzebijalne" i odporne na drgania, posiadają wydłużoną trwałość. Mają też niskie samorozładowanie. Ale są jeszcze drogie. Wybór tego jaki akumulator kupisz do swojego samochodu, pozostawiamy Tobie. Oczywiście zawsze chętnie doradzimy przy wyborze!

Wyszukaj akumulatory samochodowe

Po wybraniu konkretnego typu akumulatora prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy z jednym z naszych puntów sprzedaży i umówienie się na wymianę akumulatora.

UWAGA! CENY MOGĄ SIĘ RÓŻNIĆ W POSZCZEGÓLNYCH PUNKTACH