Akumulatory samochodowe

ZAPYTAJ EKSPERTA

Skorzystaj z pomocy
przy doborze właściwego akumulatora

Jak dobrać akumulator do samochodu

W samochodzie są elementy wyposażenia, których zabraknąć po prostu nie może. To chociażby akumulator. Jego wybranie laikom zajmuje wiele czasu. W tym czasie są oni również podatni chociażby na popełnienie kosztownych wpadek z przyczyn nadmiernej oszczędności na tym elemencie. Niestety kończy się to zwykle skróceniem żywotności tego ważnego elementu i problemami, szczególnie w okresie zimowym.

SAMODZIELNY WYBÓR

Wybierając samodzielnie akumulator musimy mieć na uwadze kilka parametrów. W takim wypadku konieczne będzie zajrzenie na przykład do książki naszego pojazdu, w której z całą pewnością podana będzie informacja o pojemności wyrażonej w Ah (Amperogodziny). To właśnie najważniejszy parametr, jakim należy się kierować przy zakupie. Dodatkowo również istotny będzie rozmiar całego sprzętu. Ważne bowiem by zmieścił się w dedykowane dla akumulatora miejsce pod maską. Również liczba amperów ma znaczenie. W obu wypadkach musimy zmieścić się po prostu w wyznaczonych przez producenta samochodu „widełkach”. Im większa pojemność tym rzecz jasna akumulator dłużej nam posłuży. Większa pojemność zalecana jest przede wszystkim wtedy, gdy w aucie używamy wielu dodatkowych odbiorników energii elektrycznej i dlatego rośnie  zapotrzebowanie na energię elektryczną.

WYSZUKIWARKI I SPECJALNE KATALOGI

Najłatwiejszym sposobem na dobranie właściwego dla siebie akumulatora na ten moment jest skorzystanie z naszej wyszukiwarki, w której to wystarczy wprowadzić pełne dane naszego pojazdu, by przekonać się jaki będzie najodpowiedniejszy akumulator do posiadanego modelu. Możliwe jest także skorzystanie ze specjalistycznych aplikacji, których zadaniem jest wyszukanie konkretnych modeli akumulatorów do naszego samochodu. Pracują one szybko i w kilka chwil po podaniu tak podstawowych danych jak marka i model pojazdu otrzymamy informację zwrotną. Wszystko oczywiście jest całkowicie darmowe. Jeżeli nie masz czasu na instalacje aplikacji – po prostu zadzwoń do nas a pomożemy Ci w kilka chwil.

TYP AKUMULATORA

Typ nieco rzadziej jest wpisany w książkę pojazdu. Możemy więc pozwolić sobie na nieco większą fantazję. Do wyboru na rynku mamy kilka rodzajów akumulatorów. Kwasowo ołowiowe akumulatory z płynnym elektrolitem to wciąż baterie powszechnie stosowane w autach. Niska cena, trwałość i dostępność to ich największe zalety. Dzisiaj przeważnie  są one całkowicie bezobsługowe. Innym typem są akumulatory AGM lub żelowe. Posiadają wyższe parametry rozruchowe, szybko się ładują, są "nieprzebijalne" i odporne na drgania, posiadają wydłużoną trwałość. Mają też niskie samorozładowanie. Ale są jeszcze drogie. Wybór tego jaki akumulator kupisz do swojego samochodu, pozostawiamy Tobie. Oczywiście zawsze chętnie doradzimy przy wyborze!

Wyszukaj akumulatory samochodowe

Po wybraniu konkretnego typu akumulatora prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy z jednym z naszych puntów sprzedaży i umówienie się na wymianę akumulatora.