Akumulatory motocyklowe QUAND

ZAPYTAJ EKSPERTA

Skorzystaj z pomocy
przy doborze właściwego akumulatora

Jak dobrać akumulator do motocykla

Fanów motocykli w Polsce z roku na rok przybywa. To wspaniałe hobby, które zajmuje nas na długi czas i sprawia, że przynajmniej w sezonie letnim mamy niesamowicie wiele ciekawych wyzwań przed sobą, wybieramy się w wiele miejsc i cieszymy radością z przemierzania tysięcy kilometrów na naszym ukochanym jednośladzie. Motocykl jednak jak każdy inny pojazd mechaniczny potrzebować będzie odpowiedniego osprzętu, wyposażenia i poświęcenia nieco uwagi we względach technicznych, by działał niezawodnie i by służył nam możliwie bezawaryjnie. Wybór odpowiedniego akumulatora motocyklowego jest tu jedną z kluczowych kwestii.

AKUMULATORY KWASOWO-OŁOWIOWE z płynnym elektrolitem

Mimo, że nie mają one już wiele wspólnego z nowoczesnymi technologiami to głównie z powodu ceny są nadal chętnie wybierane przez motocyklistów. Również kwestia łatwości zakupu i po prostu przyzwyczajeń nie pozostaje bez znaczenia i także dlatego wiele osób decyduje się na zakupienie klasycznego akumulatora z kwasem. Rzecz jasna czasami będziemy musieli kontrolować poziomy elektrolitu, ale za to tego typu produkty są niezmiernie mocne i wytrzymałe i mimo upływu wielu lat ten typ akumulatorów nadal cieszy się uznaniem.

AKUMULATORY ŻELOWE

Tego typu akumulatorów na rynku znajdziemy stosunkowo mało i są one raczej kierowane do hobbystów, którzy cenią sobie nowocześniejsze i mniej typowe rozwiązania. Zdecydowanie ich przewaga techniczna nad AGM nie jest aż tak wielka, by wydawać znacznie więcej pieniędzy, choć również posiadają szereg zalet. Mogą się głębiej rozładowywać i są nieco trwalsze od AGM, ale w zamian przyjdzie nam sporo zapłacić, a dodatkowo w kraju nadal brakuje norm ich produkcji, a więc pewności co do jakości nie będziemy mieli w stu procentach praktycznie nigdy. Niewątpliwie możliwość montażu w różnych pozycjach również jest tu sporym plusem.

AKUMULATORY AGM

Spośród wszystkich typów to właśnie AGM są najnowocześniejsze. Posiadają najlepsze parametry rozruchowe, szybko się ładują, są "nieprzebijalne" i odporne na drgania, posiadają wydłużoną trwałość. Mają niskie samorozładowanie. Są stosunkowo drogie, ale za to uzyskujemy pewność i bezpieczeństwo, którego czasami może nam niestety zabraknąć w przypadku stosowania akumulatorów tradycyjnych.

Wyszukaj akumulator motocyklowy

Po wybraniu konkretnego typu akumulatora prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy z jednym z naszych puntów sprzedaży i umówienie się na wymianę akumulatora.

UWAGA! CENY MOGĄ SIĘ RÓŻNIĆ W POSZCZEGÓLNYCH PUNKTACH.